Systemy i montaż

Systemy – ściany zewnętrzne

Elewacja Drewniana

Od początku naszej działalności proponujemy  system poliuretanowy, który dzięki wysokiej izolacji cieplnej, idealnie nadaje się do izolacji nowych budynków i termomodernizacji.

W dzisiejszych czasach notuje się duże zapotrzebowanie na budownictwo energooszczędne i modernizację budynków. Z tego względu, nieustannie wprowadzane są nowe rozwiązania izolacji budynków z fasadami wentylowanymi, które spełniają odpowiednie wymagania inwestorów. Proponujemy najwyższej jakości termoizolację, która będzie odporna na warunki atmosferyczne, wodoszczelna, paroprzepuszczalna, pozbawiona mostków termicznych i niezwykle estetyczna.

Elewacja Klinkierowa

Proponowany przez nas system poliuretanowy, dzięki wysokiej izolacji cieplnej, idealnie nadaje się również do izolacji nowych budynków z elewacjami klinkierowymi.

Za pomocą cegieł klinkierowych wykonujemy zewnętrzną warstwę ściany trójwarstwowej, składającej się z:

– warstwy konstrukcyjnej o grubości 18–30 cm,
– warstwy izolacyjnej o grubości 8–15 cm,
– warstwy osłonowej z cegieł klinkierowych o grubości 8–12 cm.

Powstała ściana ma blisko 50 cm grubości. Warstwa osłonowa wykonana z cegieł klinkierowych pozytywnie przekłada się na estetykę budynku, zabezpieczając kolejne warstwy przez oddziaływaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warstwa nośna połączona z odporną na korozję warstwą elewacyjną, przekłada wszelkie obciążenie od stropów i ścian wyższych kondygnacji. Ścianę trójwarstwową z elewacją klinkierowaną wyróżnia duża izolacja termiczna i akustyczna.

Montaż

IZOLACJA PIANKĄ POLIURETANOWA ZBIORNIKÓW NA MATERIAŁY PŁYNNE LUB ZBOŻA

Podstawowym problemem posiadaczy ogromnych zbiorników z płynnymi substancjami jest utrzymanie ich właściwej temperatury. Aby spełnić wszelkie warunki o każdej porze roku niezbędna jest odpowiednia izolacja zbiornika.

Idealnym materiałem, który sprosta naszym problemom będzie pianka poliuretanowa. Stworzy ona izolację termiczną, która będzie odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wymiary zbiornika są naprawdę duże toteż przy wykonaniu natrysku pianką PUR istotne będzie skorzystanie z podnośnika teleskopowego, a także odpowiednie zabezpieczenie zbiornika farbą akrylową, która chronić będzie piankę przez działaniem promieni słonecznych

OCIEPLENIE DACHU O KONSTRUKCJI DREWNIANEJ PIANKĄ POLIUREATANOWĄ  

Dzięki zbawiennej mocy pianki poliuretanowej, nie straszne będzie wykonanie szczelnej izolacji termicznej poddasza. Ciekawym przykładem może być jej wykorzystanie w konstrukcji drewnianej, gdzie możemy stworzyć bezpieczne i skuteczne uszczelnienie. Warto dodać, że w przypadku zastosowania materiałów wełny nie jest to możliwe.

GĘSTOŚĆ PIANKI PUR DO KONKRETNYCH ZASTOSOWAŃ

Natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio na zewnętrzne powierzchnie dachów skośnych lub płaskich

Piankę poliuretanową możemy zastosować w starym i nowym budownictwie. Może się jednak okazać, że koniecznością stanie się odpowiednie przygotowanie podłoża. Niezbędne jest usunięcie wszelkich drobiazgów, które mogą zapobiec dobrej przyczepności. Z racji tego, że pianka PUR dostosowuje się do podłoża, na które jest aplikowana, istotne jest uzyskanie równego podłoża, które przełoży się na równą powierzchnię pianki. Dzięki wysokiej przyczepności pianki poliuretanowej kluczowe jest szczelne zabezpieczenie elementów, a także odpowiednia temperatura podłoża (10 st. Celsjusza). W przypadku, gdy pianka stanowi końcową warstwę zewnętrzna dachu, niezbędne jest jej zabezpieczenie bez działaniem promieni słonecznych.

W przypadku natrysku pianki poliuretanowej od strony wewnętrznej na pełne deskowanie, blachę bądź membranę dachową możemy wybrać piankę otwartokomórkową lub zamkniętokomórkową. Pianka otwartokomórkowa wyróżnia się mniejszym współczynnikiem przewodzenia ciepła w porównaniu do pianki zamkniętokomórkowej, a jej podstawowym walorem jest wysoka dźwiękochłonność.

Natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio na zewnętrzne powierzchnie ścian bądź fundamentów.

Aplikacja pianki poliuretanowej na zewnętrzne ściany jest niezbędna, ze względu na wysoką przyczepność, odporność mechaniczną i paraprzepuszczalność. W przypadku przygotowania podłoża, jest oparte na zasadach opisanych powyżej. Dodatek stanowi jedynie zabezpieczenie pianki po wykonaniu izolacji ścian fundamentowych. Rodzaj pianki uzależniony jest od wielkości obciążenia gruntu, który działa na dany fundament.

Natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio na powierzchnie stropów i posadzek

Do tej pory bardzo skutecznym rozwiązaniem wykonania termoizolacji stropów i posadzek jest zastosowanie pianki poliuretanowej. Dzięki odpowiedniemu natryskowi jesteśmy w stanie uzyskać jednolitą warstwę pianki, którą wyróżnia dobra izolacja. Podczas izolacji niezbędne jest odniesienie do współczynnika lamda i wytrzymałości na ściskanie. Możliwość szybkiego wiązania pianki przekłada się na niższe koszty, na przykład podczas modernizacji starych budynków.

Termomodernizacja budynków o konstrukcji drewnianej                    

W przypadku termomodernizacji budynków drewnianych niezbędne będzie wykorzystanie pianki poliuretanowej i elementów o konstrukcji drewnianej, ze względu na przegrzewanie się budynku w lecie i małą akumulację ciepła w zimie.

Początkowym etapem prac będzie przygotowane klocków, dzięki którym unikniemy powstanie mostków linowych. Za pomocą natrysku pianki poliuretanowej otwarto komórkowej możliwe stanie się stworzenie izolacji termicznej i akustycznej, zaś użycie klocków dystansowych przyczyni się do utworzenia izolacji monolitycznej. Dodatek stanowić będzie montaż płyt OSB, które pełnić będą rolę usztywnienia. Do termomodernizacji obiektu kluczem będzie również montaż wiatroizolacji, listew dystansowych, desek elewacyjnych i listew okiennych.

Dzięki zastosowaniu pianki PUR właściciel konstrukcji drewnianej z pewnością dostrzeże jej walory, takie jak wiatroszczelność, paro przepuszczalność, doskonała izolacyjność, której nie