Dlaczego PUR?

Ciekawostki o piance poliuretanowej

Przeszło 60% energii budynek traci poprzez niewłaściwą izolację ścian, dachu, podłóg czy okien. Z tego też względu niezbędnym czynnikiem jest właściwe ocieplenie i izolacja wszelkich zakamarków, które mogą przynieść duże straty dla mieszkańców.

 

Zastosowanie pianki poliuretanowej

Izolacja wykorzystująca natrysk pianką poliuretanową może być zastosowana na rozmaitych powierzchniach, od blachowej, aż po drewnianą, które mogą mieć różne kształty.

 

Natrysk piany na paroprzepuszczalną folię i membranę dachową

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę otwartokomórkową stanowi świetny materiał izolacyjny, a dzięki dobrej adhezji przywiera do folii oraz membran dachowych. Aplikacja tego rodzaju materiału jest bardzo skuteczną metodą ocieplenie poddasza, gdyż bardzo precyzyjnie wypełnia wszelkie najmniejsze zakamarki. Na dodatek stanowi uszczelnienie połączenia z membraną i tworzy wiatroizolację. Ponadto pianka poliuretanowa opatrzona jest właściwościami dźwiękochłonnymi.

 

Natrysk piany na deskowanie i inne materiały drewnopochodne

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę otwartokomórkową może być wykorzystania do deskowania i innych materiałów drewnopochodnych. Właściwości adhezyjny przekładają się na skuteczne oddychanie powierzchni, a także stanowią odpowiedni materiał izolacyjny dla drewna. Piankę PUR możemy wykorzystać do termomodernizacji, izolacji akustycznej stropów, jak i wygłuszenia wszelkich odgłosów dobiegających z zewnątrz.

Natrysk piany poliuretanowej na fundamenty

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę zamkniętokomórkową jest ciekawą alternatywą izolacji fundamentów. Aplikacja pianki PUR zapewnia zarówno hydro, jak i termoizolację. Struktura zamkniętokomórkowa natomiast stanowić będzie zabezpieczenie fundamentów przed namiarem wód. Uzyskana powłoka przybiera jednolitą termoizolację, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów i projektantów.

 

Natrysk piany poliuretanowej na posadzki

Ciekawą alternatywą jest izolacja posadzki za pomocą pianki PUR, dzięki czemu możemy liczyć na większą energooszczędność wnętrz, wytrzymałość na ściskanie i dobrą hydroizolację. Ponadto izolacja wypełnia wszelkie luki i zapobiega powstawanie mostków termicznych.

 

Natrysk pianki poliuretanowej na ściany zewnętrzne – elewacje

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę zamkniętokomórkową lub otwartokomórkową może być również stosowana na ściany zewnętrzne budynku. Aplikacja pianki przekłada się na jednolitą termoizolację, eliminują powstanie mostków termicznych. Dodatkowo izolacja służy do ocieplenia ścian, a dzięki korzystnym parametrom oporu dyfuzyjnego stwarza ochronę przed wykraplaniem się pary wodnej.

 

Natrysk pianki poliuretanowej na ściany działowe i szkieletowe

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę zamkniętokomórkową lub otwartokomórkową może być stosowana na ściany działowe i szkieletowe. Prócz roli termoizolacji, stanowi izolację akustyczną. Czas aplikacji pianki PUR jest bardzo krótki, zmniejszając tym samym dodatkowe koszty w budownictwie szkieletowym.

 

Natrysk pianki poliuretanowej na ściany wewnętrzne murowane

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę zamknięto komórkową może być wykorzystana na ściany wewnętrzne. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła pianka może przyczynić się do zwiększenia energooszczędności wnętrz. Brak spojeń zapobiega powstawaniu mostków termicznych, a doskonała przyczepność sprawia, że piana PUR to idealny materiał do ocieplenia budynków przemysłowych.

 

Natrysk piany poliuretanowej na stropy

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę zamkniętokomórkową lub otwartokomórkową sprawdzi się podczas na różnego rodzaju stropu, któremu zapewni izolację termiczną i akustyczną.

 

Natrysk pianki poliuretanowej na dachy od strony zewnętrznej

Natryskowa pianka poliuretanowa mająca strukturę zamkniętokomórkową, może być również ciekawą alternatywą zapewnienia hydro i termoizolacji dachów rozmaitych kształtów. Pianka PUR bardzo skutecznie wypełnia wszelkie niedoskonałości doskonale przylegając do podłoża. Piankę możemy wykorzystać na nowe lub remontowane dachy. Istotnym elementem jest zabezpieczenie pianki przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, do którego najlepiej sprawdzi się farba anty-UV. Ponadto pianka PUR stosowana na dachy od strony zewnętrznej wyróżnia się wytrzymałością na ściskanie, niższymi kosztami, jak i niewielką wagą, dzięki czemu nie będzie obciążała dachu.

 

Jak to działa?

Pianka poliuretanowa występuje w postaci cieczy, która w reakcji chemicznej powoduje otrzymanie materiału zapewniającego izolację  Jej właściwości fizyczne zależne są od zastosowania, dzięki czemu możemy otrzymać pianę otwarto komórkową czy zamknięto komórkową. Do aplikacji pianki PUR niezbędne jest użycie odpowiedniego sprzętu gwarantującego poprawny montaż i wskazane rezultaty.

Pianka PUR wykorzystywania jest w różnych sektorach budownictwa – budownictwo przemysłowe, mieszkalne, handlowe. Ponadto stosuje się ją do izolacji łodzi, zadaszeń czy barier powietrznych.

 

Więc czym jest pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa jest niezwykłe uniwersalnym materiałem, który zapewnia odpowiednią izolacyjność termiczną w zakresie konstrukcji i produkcji przemysłu.

 

Jakie są korzyści z PUR?

Pianka poliuretanowa to produkt bardzo przyjazny dla środowiska, gdyż nie wydziela żadnych związków chemicznych, które szkodliwie wpływają na otaczającą nas atmosferę. Ponadto przyczynia się do oszczędzenia energii, jest bardzo trwała, a użytkownik będzie mógł cieszyć się długotrwałą eksploatacją, gdyż utrzymuje właściwości fizyczne przez długi okres czasu. Zapewnia hydro oraz termoizolację, a także jest odporna na wszelkie szkodliwe warunki atmosferyczne.